מלחמה אופרת רוק

כתיבה, לחנים, עיבוד והפקה מוזיקלית: קובי ויטמן

המופע "מלחמה אופרת רוק", התחיל בתשיעי באפריל 2002, אי שם בסמטאות מחנה הפליטים בג'נין. קצת לפני שהשמש עלתה, מצאתי את עצמי, מילואימניק בן 29, מחלץ תחת אש חברים שלי מהפלוגה. שבועיים אחר כך חזרתי לעבודה. לאולפן. לא יכולתי להסביר לאף אחד סביבי מה עבר עלי, לא הצלחתי לתפקד כמו תמיד. במקביל לטיפול שקבלתי מהצבא, התחלתי לכתוב. בהתחלה כתבתי רק מוסיקה, אחר כך הוספתי מילים והפכתי את המוסיקה לשירים, בסוף כתבתי דיאלוגים ומונולוגים. אחרי למעלה מחמש שנות עבודה ואינספור פגישות, בסוף שנת 2007, עלתה אופרת הרוק שלי לבמה, כהפקת מקור של צוותא. ביחד עם חמישה נגנים מצוינים, ועוד שלושה שחקנים/זמרים המחויבים כולם למסר ולשליחות של המופע הזה, הצלחנו לסחוט פעם אחרי פעם, תגובות מרגשות מהקהל, וגם מהמבקרים.

בשנים האחרונות מתאחדים חברי ההרכב פעם אחת בשנה, סמוך ככל האפשר ל9 באפריל (תאריך ההיתקלות בעקבותיה נכתב המופע), ומקיימים מופע חד פעמי.

משתתפים:
איילת רובינסון, דביר בנדק, יניב לוי, קובי ויטמן
גיטרה אקוסטית וקולות: טל ליטבק
קלידים וקולות: אלון מוטקין/שאול בסר
גיטרה חשמלית: רון בונקר
בס: ניר מימון/עדי הר צבי
תופים: רוני הוד
במאי: איקה זהר

ביקורות:
"מלחמה אופרת רוק" היא הבופור של התיאטרון. אבל בניגוד אליו וליצירות אחרות, היא אינה עוסקת בפוליטיקה, אלא רק בעצמנו. מבחינות רבות זוהי אפילו הצגה פטריוטית, שמנסה להבין מה קרה לנו, לעצור רגע, לשאול את השאלות הנכונות ואולי להחזיר אותנו למה שהיינו. "מלחמה אופרת רוק" אינה עוד הצגה. זהו אירוע התיאטרון החזק והמשמעותי שנעשה כאן בשנים האחרונות. ציון 10! אל תחמיצו!"
ירמי עמיר, עורך מוסף התרבות של גלובס

"מלחמה אופרת רוק" היא יצירה נדירה בכנות שלה, באמת האמנותית שבה, בהתגייסות של היוצר ושל המשתתפים. הכנות המפליאה הזאת, של אמן שמגיע לפרוק את כאבו מפני שאין לו ברירה אחרת, הופכת את המופע לחוויה שקשה להתעלם ממנה. בסך הכל זוהי יצירה מרשימה שכדאי לחוות".
מרט פרחומובסקי  ידיעות תל אביב